Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Wayfarer Opening Night (ale báli jste se zeptat)

/
0 Comments


Pátek 13. byl ve Wayfarer šťastným dnem. Po dlouhých přípravách jsme slavnostně otevřeli novou rezidenci Wayfarer! A bylo to velké - módní přehlídka, koncerty, dobré jídlo, dobří lidé, dobrá zábava. Pojďme se společně ohlédnout za tím, co tomu předcházelo, jak to probíhalo a co jsme si z toho odnesli. 


Přípravy byly samozřejmě náročné. Celá akce se začala plánovat už na začátku tohoto roku. Téměř každý týden se náš tým společně scházel v tzv. meeting roomu, kde se dva měsíce debatovalo o vlastním hudebním festivalu. Z toho však po březnové Fabric Fashion Night v Ostravě sešlo a nová (jednodušší) vize našeho „guru“ zobrazovala velkou módní přehlídku v rámci opening párty k přestěhování do nových prostor. A protože v tomto období také probíhala hudební soutěž amaterských kapel Radegast Líheň, k nápadu s módní přehlídkou ještě přibyl nějaký ten koncertík. No jo, nejsme žádní troškaři, takže když už, tak už!

přípravy - zdroj
Největším paradoxem, který určitě všichni znáte je fakt, že když se něco plánuje několik měsíců dopředu, realizace začíná až na poslední chvíli. Během poslední pár týdnů se dokončovala rekonstrukce "Helsinek" - tehdejšího místního baru, nynější společenské místnosti naší rezidence (bar tam nicméně zůstal...), objednávalo pódium, rozesílaly pozvánky a sestavoval guest list (ano, přesně v tomto pořadí).  Pár dní před se řešilo osvětlení a ozvučení Helsinek a nějaký ten raut, aby nám hosté nehladověli. Dva dny před velkou akcí jsme vybírali outfity čtyřem modelkám a čtyřem modelům pro pět různých přehlídek. Všude tekl pot a z očí některých sršilo "už nikdy nic nenechám na poslední chvíli".

V den D jsme se pustili do velkého úklidu a výzdoby. Na parapetu se nám krásně vyjímaly nové sedací polštáře, bar se leskl a přímo vyzýval k namíchání mojita, nějaká ta kytička v poličce, prostě hotová designová nirvána. Kolem jedenácté dopolední dorazil stylista a choreograf módní přehlídky Luděk Šmehlík, aby hodil očkem na prostory a vybrané outfity. Krásné modelky a sliční modelové se začali scházet před rezidencí od půl druhé, aby ihned mohli začít nacvičovat choreografii na čerstvě postaveném podiu. Během toho všeho jsme vyzvedávali pozvané blogery a naše parťáky na vlakovém nádraží a dodatečně sháněli nějaké dekorace na přehlídku plavek, která získala titul "nejočekávanějí bod večera“.

Po páté odpolední začali přicházet první pozvaní. Byli mezi nimi všichni z týmu Wayfarer, partneři a zmínění blogeři. Na terase před rezidencí se rozžhavil gril, šikovné barmanky míchaly první drinky a večer se pomalu začal rozjíždět. V backstagi, kterou se stala jedna z našich kanceláří, se zatím modelům a modelkám chystaly outfity. Po celé místnosti byl cítit lak na vlasy, rtěnky se kutálely po stole a kulmy jely na plný výkon. I přes všechen fofr vládla v backstagi skvělá atmosféra, všichni byli dobře naladění, natěšení a soutěžilo se ve focení selfíček.

proslov! proslov! proslov!
Večer oficiálně odstartoval proslovem našeho „guru“, bez kterého by žádný Wayfarer nebyl a připili jsme si na jeho nový kabát, ať už té online podobě i kamenné. Poté už program volně přešel k očekávané fashion show. Světla, hudba, akce! První přehlídka byla věnovaná Glo–Story, nové značce pro muže i ženy, kterou jsme nedávno získali a která si už brzy získá vás. Druhá přehlídka patřila pouze pánům v košilích i casual outfitech, konkrétně značky Ombre Clothing, kterou už určitě dobře znáte. Aby to bylo fér a skóre vyrovnáno, třetí show udělaly ženy ve fullprintových leginách, sukních a šatech. Po krátké přestávce se šli všichni přítomní schladit na bar, protože se blížil onen zmíněný a očekávaný bod večera. Nicméně ještě před plavkami jsme se podívali, jak dobře kombinovat doplňky v podobě brýlí, vaků či batohů a pak se konečně všichni dočkali. Co si budeme povídat, byla to opravdu skvělá podívaná - takové množství krásných nových plavek pohromadě jen tak někde neuvidíte. :) Modelové z agentury Fa Fashionable v čele s Luďkem Šmehlíkem odvedli opravdu skvělou práci, díky které se všichni bavili a pokud nezemřeli, baví se ještě dodnes.
 
Protože čas plynul rychleji, než si kdo přál, chvíli po přehlídce nás čekalo první hudební vystoupení večera. Toho se zhostil mladý, krásný a neklidný rapper Marks. S Marksem kolaborujeme na dálku už déle jak půl roku, ale díky Openingu jsme se konečně měli možnost poprvé osobně seznámit a musíme se pochválit, že si své přátelé prostě umíme vybrat. :) 

Po Markym nastoupilo druhé mladé duo muzikantů, kteří nám pro změnu ukázali, zač je toho rock'n'roll - Royal Servants. Jelikož už se jednalo o pokročilejší část večera a všichni byli, dejme tomu, v přátelsky rozverné náladě, zapomnělo se na ostych a prostě se pařilo na podiu. Program večera zakončila neoficiální autogramiáda naší grafičky a PR.


Kolují zvěsti, že se pokračovalo až do brzkých ranních hodin. Ti nejodvážnější ulehli do postelí s dobrým pocitem až okolo šesté ranní.

Podtrženo sečteno: kombinace vydařeného programu, přátel a skvělé atmosféry naplnila naše očekávání nad rámec. Děkujeme všem, kteří přišli a prožili celý večer s námi! :)

Na oficiální fotky se můžete podívat na našem facebooku. Kdo má však rád ty zákulisní, nechť pokračuje dále. 

Nácvik
Nácvik na přehlídku plavek :)
Zvuková zkouška Markse
V backstagi byla prostě sranda:)
Selfie by Josef Lindovsky
Selfie selfie selfie - Fa Fashionable
Ombre klukům z Fa Fashionable svědčí :)
 Selfie selfie selfie - Fa Fashionable
Krásné Petře ŠIlhárové to slušelo - zdroj
Zdraví vás hrstka z Wayfarer!
Nikča z www.talktomymoustache.cz nás miluje: :)

Mohlo by se vám líbit

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.
 photo 456786783_zpssrq8cwx0.png
Jsme tým mladých, krásných a upovídaných lidí, které baví osobitost a nakupování. Chceme s vámi sdílet své zájmy a postřehy s nadhledem i podhledem a vyhnout se nudné upjatosti. Tu a tam vám přineseme nějakou tu pikantnost ze zákulisí a pozveme vás na dobrou akci. Móda totiž není jen o posledních výstřelcích, ale i o pocitech. A věřte, že v té od Wayfarer budete zářit jen těmi nejlepšími.