Jak probíhá Vánoční večírek ve Wayfarer? Přečtěte si report očima jednoho z nás!

/
1 Comments

Tak jako každý rok nastal čas vánočních večírků, který neminul ani náš tým. Pro mě to bylo v rámci Wayfarer poprvé a už několik týdnů před akcí jsem z několika stran poslouchal, jak bývá tento večírek velký a byl jsem plný očekávání, jak se tato událost zvrtne (samozřejmě v dobrém slova smyslu).

Ale začneme tím, co večírku předcházelo. Velký den D, konkrétně 22.12.2015, který byl posledním pracovním dnem roku 2015, jsme vykonávali svoji pracovní aktivitu jako vždy na 110%. Od rána šlo všechno jako každý jiný den. V čase obědové pauzy si však všímám dvou kolegyní, které si tajně štěbetají a škodolibě se posmívají. Chovají se až podezřele, říkám si, co asi ty dvě mají v úmyslu. Nic, dám si raději pozor. Za pár minut ale slyším prosbu holek, zda-li by někdo nemohl vytáhnout našeho manažera z kanclu, protože něco potřebují. Po drobném přemlouvání se zadaří. Holky nabíhají do kanceláře a jako smyslu zbavené berou vše, co jim přijde pod ruku. A tak mizí nějaké ty sluchátka, hrníčky, fotografie, obraz a další věci. Uběhla nějaká ta hodinka a slyším první nevinné dotazy ze strany jedné oběti: "Neviděli jste někdo moje sluchátka? Nemůžu je najít." Říkám si, co asi mají v úmyslu, žádné zlodějky to přeci nejsou. No, nechám se překvapit.

Konečně se ručičky posunuly na 19:30 a všichni společensky oděni jsme se pohodlně usadili v prostorách naši oblíbené restaurace Nelli. Úvod patřil tomu nejvyššímu z nejvyšších, tedy našemu šéfovi, který během cca 15 minut shrnul uplynulý rok. Rok to byl zdařilý a v mnoha věcech inovativní, i z důvodu, že přišlo hned několik nových tváří. Nic, můžeme si připít šampaňským a zábava může začít.

Začátek patří symbolické tombole, do které každý z nás donesl nějakou tu maličkost, vlastně jako tomu bývalo ve škole. Vylosujeme si číslo a pádíme si pro dáreček, jsou přece Vánoce.  Padají do nás první panáky, sklenky vína a nálada je povýšena na další úroveň. 

Slovo si berou naše dvě milé kolegyně, které se přes den činily. Přichází s tím, že pro nás mají překvapení. Budou se dražit předměty nevyčíslitelné hodnoty. Koukáme po sobě, co vlastně se bude dít? Jak to myslí? ... Jako první vytahují z kouzelné krabice kelímek s motivem Star Wars, který patřil mezi jednu z pohřešovaných věcí dne. Jeho původní majitel David to vezme sportovně a ukázkově popíše daný produkt. Aukce může začít. Vyvolávací cena 50 korun, neuběhla ani sekunda a slyším 60, pak 80, 100, 150 až se cena vyšplhala na 300! Poprvé, podruhé, prodáno!(pořizovací cena 50 Kč, pozn.autora) Tak dnes to bude zajímavý večer. 

Následovaly další dražby. Objevily se sluchátka, hrníčky, obraz, USB kabel, krém na ruce, cigarety. Sám jsem překvapen částku, jakou se tyto předměty vydražily. Ptáte se, kam až se může částka za vydražený předmět vyhoupnout? Jeden z našich kolegů Kuba ráno nepřišel do práce. Jeho nedochvilnost byla potrestána. Nějakým nedopatřením se v kouzelné krabici objevila jeho speciální jablečná(čti Apple) klávesnice (pořizovací cena 1500,- pozn.autora). Tato klávesnice se k majiteli vrátila zpět, ale samozřejmě to nebylo zadarmo. I s finanční výpomocí sponzora a kolegy Palka putovala do kasy částka 1200 Korun. Uf, drahá sranda (od nového roku se jeho docházka rapidně zlepšila). 

Vrchol dražby obstarala zarámovaná fotka šéfa s jeho přítelkyní. Přestože šéf bojoval co mu síly stačily, bohužel došlo ke spiknutí. Tři další zaměstnanci, kteří se nazývají jeho přáteli, sjednotili své peněženky a fotografii vydražili za celkem 1400 kč!

Dražba
Celková vybraná částka byla 7500 Kč. Suma po společné domluvě směřuje na dobročinné účely. Adresátem se stala havířovská nezisková organizace KLAUNI Z BALÓNKOVA, která pomáhá nemocným dětem a dělá je šťastnějšími. Každému, kdo přispěl k tomuto daru, bych chtěl závěrem poděkovat a již nyní se těším na další Vánoční večírek 2016.

Za tým Wayfarer Michal 

Dražila se i jablečná klávesnice
Breč a plať
Výběrčí
Jednou z těch příjemných částí večera bylo losování dárečků
Tým Wayfarer


Mohlo by se vám líbit

1 komentář:

  1. Exploring Wayfarer has been a delightful journey into a world of travel inspiration. The website's captivating content and insightful articles offer a wealth of information for every globetrotter. Navigating through Wayfarer.cz's user-friendly interface is a breeze, making it a go-to platform for anyone seeking wanderlust-fueled insights.
    Accidente de Camionero Conductor
    Accidentes de Camioneros Conductor

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.
 photo 456786783_zpssrq8cwx0.png
Jsme tým mladých, krásných a upovídaných lidí, které baví osobitost a nakupování. Chceme s vámi sdílet své zájmy a postřehy s nadhledem i podhledem a vyhnout se nudné upjatosti. Tu a tam vám přineseme nějakou tu pikantnost ze zákulisí a pozveme vás na dobrou akci. Móda totiž není jen o posledních výstřelcích, ale i o pocitech. A věřte, že v té od Wayfarer budete zářit jen těmi nejlepšími.