Barevné zážitky z Colours of Ostrava 2015

/
0 Comments

Ostrava, 34 stupňů ve stínu, slunce, modrá obloha, hudební maraton na mnoha scénách a doprovodný program na několika místech. Festivalová vřava zachvátila i Wayfarer! Potkat jste nás mohli už na Rock for People v Hradci Králové, a minulý týden i na multižánrovém Colours of Ostrava.

Nejen hudbou je člověk živ. Proto jsme se letos už podruhé vydali do terénu, abychom byli blíže lidem, kteří hledají výjimečné, jiné, zajímavé. Opět jsme nešli cestou klasického prodejního stánku, ale nabízeli návštěvníkům doslova barevnou škálu doprovodného programu, díky kterému s námi mohli strávit celý den. Ten se samozřejmě neobešel bez tvůrčího DIY workshopu, ve kterém si lidé mohli vyrobit vlastní tričko, kšiltovku nebo vak. A že vyráběli! Mladí, staří, muži, ženy, děti... každý se rád přidal, aby měl možnost nosit něco, co si vytvořil vlastníma rukama.Ranní pařák je na festivalech neblahým cliché. Existuje však pár triků, které pomůžou. Jedním z nich bylo ulehnout na pohodlný vak nebo plážové lehátko před stánkem, taktně umístěným do prostoru s téměř permanentním stínem. Do toho živá hudba v podobě jam session a festivalová atmosféra jak na fotografiích z Woodstocku.

A jaký byl Colours of Ostrava po hudební stránce? Jednoznačně ve znamení osobitých interpretů, a to nejen na hlavních scénách. Wayfarer zkrátka miluje hudbu, a někdy prostě nešlo neopustit stánek a nejít omrknout, co se děje na stagích. Nenechali jsme si ujít bohyni Björk, energické Kasabian, taneční Rudimental, česky mluvícího Miku, sympatického José Gonzálese nebo undergroundou senzaci Fumaça Preta.

Nejlepší koncerty však byly po skončení programu. S úderem půlnoci se stánek Wayfarer každý večer změnil na čiré funky a do brzkých ranních hodin se jamovalo, zpívalo a především dobře bavilo. Lidé se zastavovali, tleskali do rytmu, přidávali se, hromadně zpívali. Říká se: sto lidí, sto chutí, ale ty okamžiky nás všechny doslova pojil rytmus a vášeň pro hudbu. Bylo to úžasné!


Letošní ročník svou pestrostí nikterak nezaostával za předchozími. Všude hrála skvělá muzika, pivo a jiné dobré pitivo teklo proudem, a stánek  byl přesto nabitý k prasknutí lidmi, kteří si u nás něco vyrobili, zahráli, vyfotili, koupili nebo se jen tak zastavili. Za to vám moc děkujeme!

Aniž by si to kdokoliv přál, v neděli večer dozněly poslední tóny, zhasla světla a v areálu si dávali své poslední pivo hudební nadšenci. My padli do postele a druhý den se vrátili do reality. :)

Mrkněte do našeho Coloursového alba na facebooku a třeba se v něm i najdete! 

Mohlo by se vám líbit

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.
 photo 456786783_zpssrq8cwx0.png
Jsme tým mladých, krásných a upovídaných lidí, které baví osobitost a nakupování. Chceme s vámi sdílet své zájmy a postřehy s nadhledem i podhledem a vyhnout se nudné upjatosti. Tu a tam vám přineseme nějakou tu pikantnost ze zákulisí a pozveme vás na dobrou akci. Móda totiž není jen o posledních výstřelcích, ale i o pocitech. A věřte, že v té od Wayfarer budete zářit jen těmi nejlepšími.