Na velikosti záleží aneb vyberte si sluneční brýle podle tvaru obličeje

/
0 Comments


Trendy stojí na základech příležitosti. Oblékáme se k různorodým situacím a díky tomu se vyvíjí styl i sama móda. Všichni víme, že rifle nejsou vhodné do opery nebo že bekovka nevypadá dobře s frakem. Do kategorie stylu samozřejmě spadají i sluneční brýle. Přemýšlejte i nad nimi protože různé tvary obličeje, různé situace dohromady hrají a výsledek buď tvoří styl nebo neznalost. A ne, jedny brýle prostě nestačí.

Venku začalo jaro, pochmurné počasí vystřídaly sluneční paprsky, a tak je načase tasit sluneční brýle. Pokud vám ty loňské dosloužily, nebo toužíte po nových, přijde vám možná vhod nějaká inspirace. A kde jinde byste našli lepší inspiraci, než u nás? Přinášíme vám několik rad, jak zvolit ty správné.


Aby se brýle staly trvalým doplňkem našeho šatníku, musí nám slušet a musíme se v nich cítit dobře. To platí zejména při současných trendech, které občas přináší i velmi extravagantní tvary. Najít ten správný tvar ale není jednoduché.

Horní linie obruby by měla kopírovat linii obočí a neměla by přetahovat. I blondýnka si může za určitých okolností dovolit výraznou barvu obrub, ale obecně platí, že barva barva obruby by neměla být výrazně tmavší než je barva vlasů. Velikost brýlí by pak měla kopírovat obličej a být v zákrytu se spánkovou a následně lícní kostí. Správná šířka nosníku je důležitá nejen pro pohodlí a správnou pozici brýlí, ale také kvůli elegantnímu „kopírování“ kořene nosu. A jak to všechno provést v praxi? Nejdříve prozkoumejte tvar svého obličeje a teprve pak vybírejte obruby.1. Srdcovitý tvar
Přeneste pozornost na vrchní část obličeje tím , že zvolíte brýle s vrchním polovičatým rámem nebo s výraznou barvou na horní části rámu . Vytvoříte tak symetričtější dojem .
Především pánové by měli upřednostnit hranaté brýle, které dodají tváři ještě ostřejší rysy. K srdcovitému tvaru obličeje však doporučujeme se hrubých obroučkům vyhnout..
2. Oválný tvar
Oválný obličej je jedním z nejčastějších a má tu výhodu, že mu budou slušet téměř všechny typy brýlí i obrouček. Proto vybírejte zejména podle toho, co se vám líbí a nebojte se experimentovat s tvarem, barvou, ale i s netradičními ozdobami.

3. čtvercový tvar
Dívejte se po brýlích, které váš obličej opticky zjemní. Slušet vám budou klasické oválné brýle a nebojte se ani trochu větších modelů. Vítány jsou všechny jemně působící brýle se zaoblenými liniemi, které vyváží vaše ostré rysy. Můžou vám slušet i některé zajímavé asymetrické obruby, které rozbijí ostré tvary obličeje. Vyhněte se naopak obdélníkovým tvarům brýlí a dalším modelům, které jsou příliš velké a hranaté.4. Kulatý tvar
Ideální pro vás budou hranaté brýle střední velikosti, mohou být i trochu výraznější, aby dodaly na ostrosti vašim jemným rysům. Nemusíte se tedy bát ani neobvyklejších geometrických tvarů, hezky mohou vypadat i špičaté „kočičí“ brýle, ale obličej trochu zeštíhlí i ty s výraznější horní obrubou nebo ve tvaru motýlích křídel. Naopak se vyvarujte kulatých obrouček a brýlí, které vám budou přiléhat ke tvářím, takže váš obličej při úsměvu ještě víc přifouknou.Pokud jste v nabídce nenašly "ty pravé", tak nezoufejte, protože tohle není ani čtvrtina z toho, co můžete najít ve zbytku nabídky Wayfarer.Mohlo by se vám líbit

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.
 photo 456786783_zpssrq8cwx0.png
Jsme tým mladých, krásných a upovídaných lidí, které baví osobitost a nakupování. Chceme s vámi sdílet své zájmy a postřehy s nadhledem i podhledem a vyhnout se nudné upjatosti. Tu a tam vám přineseme nějakou tu pikantnost ze zákulisí a pozveme vás na dobrou akci. Móda totiž není jen o posledních výstřelcích, ale i o pocitech. A věřte, že v té od Wayfarer budete zářit jen těmi nejlepšími.